Datum a čas

Dnes je čtvrtek, 15. 11. 2018, 13:36:36

Kalendář

Svátek

Svátek má Leopold

Mapa a body zájmu

mapa

Ekolamp

Sběrná nádoba na
OÚ Tochovice

Sběrný box na cartridge a tonery

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

logo

Video pozvánka na XX. ročník

Posvícenský krosový běh údolím lesa Džbány okolo Lazského potoka v místech keltského rýžování zlata. Běh míjí rybník "Džbánek" s rybářskou chatou s vodníkem Vavřincem,okolo mokřadů míjí vodní mlýn v Podrejží a pokračuje do bývalé hornické osady Kamenná odkud se vrací zpět do Tochovic. Trať měří sedm kilometrů v krásné podzimní krajině

 

Z historie závodu

kros

Elektronická přihláška na závod

Kategorie závodu Tochovický kros Podrejžím 17.11.2018

Genius loci Tochovického krosu - les Džbány "Podrejží"

Podrejžský mlýn

mlyn

Když se plánoval první ročník běhu, mělo se běžet právě přes mlýn po hrázi mlýnského rybníka (okolí bylo volně přístupné). Mezitím byl mlýn prodán a trať tak byla upravena okolo mlýna. 
Majitelé mlýna jak v minulosti tak v současnosti přispívají na běh sponzorským darem.

Historie mlýna:

http://vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/detail/52-podrejzsky-mlyn

Podrejží - Keltské rýžoviště zlata

kelt

mapa

 Vzniklo zde čtyřúhelníkové valové ohrazení, kde sídlila keltská elita ovládající těžbu zlata a stříbra.
Odkaz: http://www.archeologickyatlas.cz/…/trebsko_pb_viereckschanze

 

Prezentaci závodníků a elektronickou časomíru
Tochovického krosu zajišťuje

TK

 

D1

D3

 

Orientační časový plán Tochovického krosu:

Děti:
  8.00 h - začátek prezentace dětí

  9:00 h - start D1  hoši + dívky   300 m   
  9:10 h - start D2  hoši + dívky   600 m   
  9:25 h - start D3 + D4  1.000 m   
  9:35 h - start D5 + D6  1.000 m   
  9:50 h - start D7 + D8 + D9  2.000 m 

10:05 h - start D10   3.000 m 

10:40 hodin - vyhlášení děti
  9:00 hodin - 10:30 hodin -  prezentace dospělých
11:00 hodin - start 

 

Tochovický kros mapa tratě

mapa

Panorama tratě

panorama

Profil tratě

profil

 

k2013

 

Původní trať po hrázi rybníka u hřiště

Běžců

Vítěz muži

Oddíl

čas

Vítěz ženy

Oddíl

čas

1999

40

Zbyněk Mach

Pičín

23:40

Zlata Lukášová

Jince

26:57

2000

57

Tomáš Havel

Olymp

21:13

Petra Havlová

Olymp

26:22

2001

58

Mulugeta Serbessa

Olymp

22:12

Lada Brázdilová

Kroměříž

25:56

Po povodních trať prodloužena okolo spodního rybníka

2002

47

Radomír Soukup

AC Kladno

24:45

Mirka Petroňuková

Kovošrot Praha

31:04

2003

52

Jiří Wallenfels

S.Vinohrady

24:06

Jaroslava Černá

Tochovice

29:51

2004

43

Tomáš Karas

Tri klub

26:33

Eliška Knížková

Čimelice

32:07

2005

42

Tomáš Havel

Olymp

25:17

Markéta Muziková

PIM

34:36

2006

68

Radomír Soukup

AC Kladno 23:54

Petra Havlová

 

29:41

2007

40

Josef Branžovský

  28:12

Petra Havlová

Sparta

30:07

2008

50

Radomír Soukup

  26:04

Alice Piklová

 Větřní

30:18

 

2009

63

Josef Lánský

 SK Sporting PB 24:46

Alice Piklová

 Větřní

29:15

2010

63

Milan Hochmut

Sp. Rožmitál 25:23

Alice Piklová

 Větřní

29:21

2011
 82 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 24:22 Alice Piklová Větřní 28:35
2012
96  Jaroslav Dražan  Hi Sport Team  23:46 Alice Piklová   29:41
2013
94 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 24:18 Linda Rechtoriková ŠSK Borotín 29:31
2014
120 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 23:48 Kateřina Hradecká internet Pb 29:44
2015
129 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 24:21 Daniela Karasová internet Pb

28:03

2016
91 Roman Bonk TRI klub 25:16 Daniela Karasová TRI klub 28:27
2017
132 Jan Franěk TRI klub 24:44 Daniela Karasová TRI klub 28:48