Datum a čas

Dnes je pondělí, 20. 11. 2017, 7:07:23

Kalendář

Svátek

Svátek má Nikola

Mapa a body zájmu

mapa

Ekolamp

Sběrná nádoba na
OÚ Tochovice

Sběrný box na cartridge a tonery

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

logo

Z historie závodu

 

Posvícenský Tochovický kros "Podrejžím" 2017

Výsledky zde....

2017

Tochovický kros Podrejžím 2017
Absolutní vítěz muži Jan Franěk - ženy Daniela Karasová

plakát

 

Genius loci Tochovického krosu - les Džbány "Podrejží"

Podrejžský mlýn

mlyn

Když se plánoval první ročník běhu, mělo se běžet právě přes mlýn po hrázi mlýnského rybníka (okolí bylo volně přístupné). Mezitím byl mlýn prodán a trať tak byla upravena okolo mlýna. 
Majitelé mlýna jak v minulosti tak v současnosti přispívají na běh sponzorským darem.

Historie mlýna:

http://vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/detail/52-podrejzsky-mlyn

Podrejží - Keltské rýžoviště zlata

kelt

mapa

 Vzniklo zde čtyřúhelníkové valové ohrazení, kde sídlila keltská elita ovládající těžbu zlata a stříbra.
Odkaz: http://www.archeologickyatlas.cz/…/trebsko_pb_viereckschanze

 

Prezentaci závodníků a elektronickou časomíru
Tochovického krosu zajišťuje

TK

Dětské tratě 2017 (kategorie dle Brdského poháru):

D1 hoši 2010 a ml.
D1 dívky 2010 a ml.
D2 hoši 2009 – 2008
D2 dívky 2009 – 2008
D3 nejmladší žákyně 2007 – 2006
D4 nejmladší žáci 2007 – 2006
D5 mladší žákyně 2005 – 2004
D6 mladší žáci 2005 – 2004
D7 starší žákyně 2003 – 2002
D8 starší žáci 2003 – 2002
D9 dorostenky 2001 – 2000
D10 dorostenci 2001 – 2000

D1

D3

 

Orientační časový plán Tochovického krosu:

Děti:
  8.00 h - začátek prezentace dětí

  9:00 h - start D1  hoši + dívky   300 m   
  9:10 h - start D2  hoši + dívky   600 m   
  9:25 h - start D3 + D4  1.000 m   
  9:35 h - start D5 + D6  1.000 m   
  9:50 h - start D7 + D8 + D9  2.000 m 

10:05 h - start D10   3.000 m 

10:40 h - vyhlášení děti

Dospělí: 
(kategorie dle Brdského poháru)

Muži:

MJ junioři 1999 – 1998
MA do 39 let 1997 – 1978
MB do 49 let 1977 – 1968
MC do 59 let 1967 – 1958
MD do 69 let 1957 – 1948
ME od 70 let 1947 a st.

Ženy :

ZJ juniorky 1999 – 1998
ZA do 34 let 1997 – 1983
ZB do 44 let 1982 – 1973
ZC do 54 let 1972 – 1963
ZD od 55 let 1962 a st.


  9:00 h - začátek prezentace dospělých
11:00 h - start 

 

Tochovický kros mapa tratě

mapa

Panorama tratě

panorama

Profil tratě

profil

 

k2013

 

Původní trať po hrázi rybníka u hřiště

Běžců

Vítěz muži

Oddíl

čas

Vítěz ženy

Oddíl

čas

1999

40

Zbyněk Mach

Pičín

23:40

Zlata Lukášová

Jince

26:57

2000

57

Tomáš Havel

Olymp

21:13

Petra Havlová

Olymp

26:22

2001

58

Mulugeta Serbessa

Olymp

22:12

Lada Brázdilová

Kroměříž

25:56

Po povodních trať prodloužena okolo spodního rybníka

2002

47

Radomír Soukup

AC Kladno

24:45

Mirka Petroňuková

Kovošrot Praha

31:04

2003

52

Jiří Wallenfels

S.Vinohrady

24:06

Jaroslava Černá

Tochovice

29:51

2004

43

Tomáš Karas

Tri klub

26:33

Eliška Knížková

Čimelice

32:07

2005

42

Tomáš Havel

Olymp

25:17

Markéta Muziková

PIM

34:36

2006

68

Radomír Soukup

AC Kladno 23:54

Petra Havlová

 

29:41

2007

40

Josef Branžovský

  28:12

Petra Havlová

Sparta

30:07

2008

50

Radomír Soukup

  26:04

Alice Piklová

 Větřní

30:18

 

2009

63

Josef Lánský

 SK Sporting PB 24:46

Alice Piklová

 Větřní

29:15

2010

63

Milan Hochmut

Sp. Rožmitál 25:23

Alice Piklová

 Větřní

29:21

      2011      
 82 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 24:22 Alice Piklová Větřní 28:35
      2012      
96  Jaroslav Dražan  Hi Sport Team  23:46 Alice Piklová   29:41
      2013      
94 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 24:18 Linda Rechtoriková ŠSK Borotín 29:31
      2014      
120 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 23:48 Kateřina Hradecká internet Pb 29:44
      2015      
129 Milan Hochmut Sp. Rožmitál 24:21 Daniela Karasová internet Pb

28:03

      2016      
91 Roman Bonk TRI klub 25:16 Daniela Karasová TRI klub 28:27
      2017      
132 Jan Franěk TRI klub 24:44 Daniela Karasová TRI klub 28:48