Obsah

logo

kros2015

Tochovický kros Podrejžím 2015

Letošní již 17. ročník krosu přinesl hned několik rekordů. Po páté se stal vítězem Milan Hochmut z Rožmitálu a stává se tak legendou závodu. Letošní  suchá trať slibovala pokoření traťového rekordu Jaroslava Dražana z roku 2012, ale ten odolal. Naopak v ženské kategorii traťový rekord padl, čas 28:35 Alice Piklové z roku 2011 pokořila teprve dvanáctiletá běžkyně internetu PB Daniela Karasová z Tisové. Nový rekord v v kategorii žen je tedy 28:03.
Další rekordy padaly v počtu závodníků, dětské kategorie loni 64, letos 115 závodníků. Hlavní závod letos 129 závodníků, loni 120 závodníků (první ročník 40 závodníků)

Fotogalerie Radek Eliáš zde...

Fotogalerie z trati  a momentky ze závodu Jaroslav Macák zde...

Tochovický kros Podrejžím 2013 výsledky

Čtrnáctý ročník Tochovického krosu přivítalo nevlídné listopadové počasí a silně podmáčená trať. Na trať závodu který uzavíral letošní Brdský běžecký pohár vyběhlo 94 běžců v kategori dospělých a rekordních 41 dětí. Celkovým vítězem se stal po třetí (a vyrovnal Radomíra Soukupa) Milan Hochmut z Rožmitálu pod Třemšínem a v ženách poprvé Linda Rechtoriková z ŠSK Borotín. Ttraťový rekord letos nepadl. Nejstarším účastníkem byl Zdeněk Kylián, kterému bylo 73 let. Závod se jako vždy obešel bez zranění.

Poděkování patří nejen organizátorům, ale hlavně sponzorům: Středočeskému kraji, JuDr.Michalu Chrůmovi Ph.D. a pivovaru Herold

k2013

Historie krosu

První ročník se běžel 20. listopadu 1999, trať vedle po hrázi rybníka na trať vyběhla
čtyřicítka běžců nejstarším byl Emil Hlavín z Milína kterému bylo 66 let, ten také nechyběl na žádném dalším ročníku. Druhý ročník se uskutečnil 4. listopadu 2000 a přestože byla trať prodloužena o doběh na hřišti zvítězil v dosavadním traťovém rekordu Tomáš Havel z Olympu Praha, po dlouhotrvající dešti byla trať silně podmáčena, ale čas
21:13 doposavad nepadl. V následujícím roce byl na trati poprvé sníh, závodu se zúčastnilo 58 běžců což bylo doposavad nejvíce (stará trať). Vítězem se stal černý běžec pocházející z Etiopie dnes již Mudr. Mulugeta Serbessa, který zvítězil před svým oddílovým kolegou
Tomášem Havlem o 8 sekund. Vítěz startoval zatím v tomto ročníku v Tochovicích naposledy .
Rok 2002 poznamenala změna trati - prodloužení o spodní rybník (povodeň zničila hráz rybníka) nejlépe se z tratí vypořádal Radomír Soukup z AC Kladno. Vítězem 2003 se stal Jiří Wallenfels (jeden z našich nejlepších maratónců), který stanovil nový rekord na prodloužené trati 24:06. V ženách zvítězila Eliška Knížková z Čimelic, která dokázala v následujícím ročníku vítězství obhájit. Další ročník opět poznamenal sníh a tím i zatím historicky nejnižší účast 43 běžců. Vítězem se stal Tomáš Karas z Tri klubu Příbram. Na startu se objevil i historicky nejstarší účastník, panu Jaroslavu Sklenářovi z Králova Dvora bylo 81 let.
Na startu se samozřejmě objevují i domácí závodníci v minulých ročnících startovali:
J. Malý, M. Habada P. Chochola, F. Souček, J. Huml, K. Nepivodová, J. Černá, H. Součková. J. Chaloupka, K. Teska, Vl. Bláža, I. Dragoun, J. Štohanzl, J. Cejp, P. Rácz, Vl. Souček, P. Holubek, Vl. Vrba J. Branžovský, Fr. Mourek, M. Duspiva, S. Malá, M. Malá. Nejlepší čas z domácích závodníků dosáhl v roce 2001 J. Chaloupka 28:30. Na stupních vítězů byli i domácí závodnice J. Černá a H. Součková .

Za celou dobu historie závodů nedošlo k žádnému zranění. Historie závodu měla také dvě kuriozity a to když Radomír Soukup špatně odbočil (a přesto zvítězil) a trať si prodloužil o cestu ve“ Džbánech“ a když pan Sklenář během jednoho ročníku dokázal dvakrát zabloudit.

Každému krosu předcházejí dětské závody bohužel nejsou příliš obsazené na vině je zřejmě dost pozdní termín

Velké poděkování na tomto místě patří i PhDr. Milanu Skálovi za 13 let sponzorské podpory běhu a v tradici pokračuje i nový majitel společnosti Podrejží a.s. JuDr.Michal Chrůma Ph.D.